logo-cts-tiny.jpg

Česká twirlingová škola z. s.

Česká twirlingová škola je součástí sportovního klubu T. J. Sokol Vysočany. Twirling se v klubu začal trénovat od 11. října 2004 v rámci oddílu mažoretek a twirlingu, který zde založila Soňa Purmová. Z důvodu neustálé modernizace a profesionalizace sportovního klubu, pro zachování a další rozvoj kvalitní a systematické sportovní přípravy svých svěřenců, se 1. září 2019 oddělily sportovní odvětví twirlig a mažoretky a vznikl nový oddíl Česká twirlingová škola, T. J. Sokol Vysočany. Důvodem rozdělení byla též odlišná sportovní příprava a tréninkové plány těchto dvou sportů. Dne 23. září 2022 byla Česká twirlingová škola zapsaná do spolkového rejstříku jako samostatný spolek. Náš sportovní klub i oddíl působí na Praze 9, ale na tréninky dojíždí sportovci ve věku od 4 do 28 let nejen z celé Prahy, ale i ze Středočeského kraje a vzdálenějších měst. Ve sportovním klubu dbáme na vysokou úroveň a kvalitní přípravu sportovců. Vizitkou jsou úspěchy našich členů na MČR, Národním twirlingovém poháru, pohárových soutěžích v ČR, ale také reprezentace našich členů na mezinárodních závodech MS, ME a na Světových a Evropských pohárových soutěžích. Sportovní klub je členem Svazu mažoretek a twirlingu České republiky, který je členem hlavních mezinárodních asociací.

Existují čtyři hlavní mezinárodní asociace:

• NBTA Europe (National Baton Twirling & Majorette Associations)
  • WFNBTA (World Federation of National Baton Twirling Associations)
  • WBTF (World Baton Twirling Federation)
  • IBTF (International Baton Twirling Federation – NBTA + WBTF)

dsc_0818.jpg  dsc_0914.jpg  dsc_0890.jpg

Portrét

Poslední fotografie

Česká twirlingová škola z. s.

Novoškolská 696/2

info@ceskatwirlingovaskola.cz